Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 712229
Kurum Adı : Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu
Telefon : 0442 242 94 61
Faks : 0442 243 01 11
WEB Adresi : http://maresalfevziortaokulu.meb.k12.tr
Adres : Aşağı Sanayi Mah. 1. Cami Sokak No 22 Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Yakutiye/ERZURUM

VİZYON
Bilimsel teknolojilerin ışığında okuyan, okutan, araştıran, özgür düşünen, sorunları çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, ülkesine karşı sorumlu, toplumsal hayatın her alanında hukukun üstünlüğüne inanan, gelişme açık, çevre bilinci yüksek, kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli insan yetiştirmek için eğitim öğretim kalitesini sürekli yüksek tutarak hem bilimsel hem de de sosyal yönde gelişmiş, yüksek ahlaki değerler kazanmış, rekabete hazır bireyler yetiştiren örnek aranan bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON
Biz; bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak, öğrencilerin çevresiyle iyi ve olumlu bir iletişim kuracak davranışları kazanmaları, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmeleri, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmaları, sosyal ve duygusal yönden sağlıklı yetişmeleri için her türlü imkânı hazırlamak için varız.

BAŞARILAR
Okulumuz 2012 SBS sınavında ilçemizde bulunan 43 okul arasından OYP puanlarına göre 22. ve SP puanlarına göre 18. sırada yer almıştır.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Okulumuz kaloriferle ısınmaktadır.
Öğretim Şekli : Okulumuzda ikili eğitim yapılmaktadır. Okulumuz, 7.30-12.20 saatleri arasında Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu ve 12.30-17.20 saatleri arasında ise Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu olarak hizmet vermektedir.
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Okulumuzda pazartesi, salı, çarşamba günleri 5. sınıflara 7.30-14.00 saatleri arasında; 6-7-8. sınıflara 7.30-12.20 saatleri arasında eğitim verilmektedir. Perşembe ve cuma günleri ise 5,6,7,8. sınıflara 7.30-12.20 saatleri arasında eğitim verilmektedir.
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz şehir merkezine 7 km. ve Yakutiye İlçe merkezine ise 5 km. uzaklıktadır.
Ulaşım : Okulumuz Tortum Yolu üzerindedir. G9 ve K3 nolu otobüsler ve sanayi minibüsleri ile okulumuza ulaşılmaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi :